Strhující bluesový koncert britské kapely ve stylu Beatles

The Cinelli Brothers je projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové – Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník) se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních Chess Records (bluesový label) a detroitského Motownu (zaměřeného především na černošské interprety.Bluesový svazek bratrů brzy posílil Enzo Strano na baskytaru a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela byla představena rozsáhlými profily v Blues in Britain, Blues Matters, Classic Rock a dalších časopisech. Deska obsahuje devět originálních skladeb a tři jemně pietní covery: „Chain of Fools“ (hit Arethy Franklin), „Back Door Man“, který zůstává věrný stylu Willieho Dixona a Princeův „Kiss“.

V letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována v rámci UK Blues Awards jako „Blues Band of the Year“ (britský bluesový soubor roku). Cinelli Brothers prostě představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie.

Marco Cinelli – kytara, klávesy, sólový zpěv

Tom Julian-Jones – kytara, harmonika, sólový zpěv

Stephen Giry – baskytara, kytara, doprovodný zpěv

Alessandro Cinelli – bicí, doprovodný zpěv

Vstupenky: V předprodeji 200 Kč, na místě 240 Kč.

Předprodej vstupenek od 11. 4. 2024 v 8:30

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKOmksvy@mksvyskov.cz517 330 778517 348 809FacebookInstagramKINO SOKOLSKÝ DŮMkino@mksvyskov.cz517 347 770517 347 770Facebook