Městské kulturní středisko Vyškov
MENU

Filmový klub

Filmový klub Vyškov funguje pod kinem Sokolský dům Vyškov a je řádným členem Asociace českých filmových klubů. Pořádáme filmová představení, festivaly a filmové minipřehlídky. Soustřeďujeme se na filmy okrajových žánrů, kultovní klasiky i kontroverzní novinky. 

Naše představení jsou volně přístupná v rámci běžného režimu kina pro všechny zájemce.
Do programové skladby můžete zasahovat také Vy odesláním svých nápadů, názorů a rad na e-mail kina či diskusní fórum.

Kina sdružená v síti filmových klubů nabízí k prodeji průkazy Asociace českých filmových klubů platné od 1. ledna 2010. Průkazy jejich držitele opravňují ke slevám na artová představení a filmové semináře a festivaly ve filmových klubech v České republice, Slovenské republice a na vybraných akcích v Polsku.
Podrobné informace naleznete zde.


Průkazky nejsou povinné pro návštěvníky filmových klubů, jedná se pouze o slevovou kartu, na níž může majitel čerpat různé bonusy a slevy po celé republice, na Slovensku a v Polsku. Zakoupením průkazky také podporujete činnost Asociace českých filmových klubů.


Program FK 2017


5.4.2017

SIERANEVADA

Rumunsko / Francie / Bosna a Hercegovina / Chorvatsko / Makedonie, 2016, 173 min, režie: Cristi Puiu 

Tři dny po teroristických útocích na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo a čtyřicet dní po smrti otce přijíždí Lary, úspěšný lékař, do rodičovského bytu, aby tu strávil sobotu se zbytkem rodiny a uctil památku zesnulého. Vrcholem má být příchod kněze a zádušní hostina. Vše je naplánováno, ale nic nevychází. Program narušují drobné nehody, pozdní příchody, vpády nezvaných hostů, neustávající sled rozmíšek, které odhalují mnohé o samotných aktérech i společnosti, jíž jsou součástí.


12.4.2017

SPOJENÉ STÁTY LÁSKY

Polsko / Švédsko, 2016, 104 min, režie: Tomasz Wasilewski  

Začátek 90. let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale také nejistota ohledně budoucnosti. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku se rozhodují, že je čas změnit své životy, bojovat za štěstí a splnit si své touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů, zachycený precizní kamerou Olega Mutua.


19.4.2017

JÁ, DANIEL BLAKE

Velká Británie / Francie / Belgie, 2016, 101 min, režie: Ken Loach  

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat nesmyslně nastaveným systémem a absurdními byrokratickými procesy, které ho nutí shánět práci v rozporu s doporučením lékaře, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti.


Zde Vám uvádíme kontakty na další informace i na nás:

Filmový přehled. Měsíčník pro film a video (http://web.nfa.cz/fp)

http://www.acfk.cz – Asociace českých filmových klubů

http://www.katalog.artfilm.cz – zde naleznete obsahy atr-filmů

http://www.csfd.cz – Česko-Slovenská filmová databáze


kino@kino.vyskov.cz – velmi nás zajímají Vaše názory na uváděný program a především tituly filmů, které byste chtěli v našem klubu shlédnout. Zde si také můžete zajistit posílání programů kina i filmového klubu na Váš e-mail a to odesláním svého požadavku.

X