40 let Vyškovského Bigbandu

40 let Vyškovského Bigbandu

Galerie

Slavnostní koncert Vyškovského Bigbandu

Předprodej vstupenek: 08.03.2023

---------------------------------------------

Psal se rok 1983 a Velký vyškovský taneční orchestr se připravoval na svůj první koncert. Ten proběhl ve čtvrtek 12.5. 1983 v sále Besedního domu ve Vyškově. Dirigoval jej tehdy Mirko Foret a moderoval Alexandr Hemala. Od té doby uběhlo celých 40 let. Název bigbandu se několikrát změnil až do současné podoby - Vyškovský Bigband z.s. Slavnostní koncert k tomuto jubileu proběhne 25.5.2023 od 19 hodin v sále Besedního domu ve Vyškově a máte se na co těšit. Čeká vás více jak 90 minut krásné populární i swingové muziky v podání orchestru a našich zpěváků. Zpestřením budou i naši hosté – vokální sextet Za5 a melodie božského „Káji“ vám za doprovodu Vyškovského Bigbandu přijde zazpívat Josef Bouda – Karel Gott revival Morava.

Za5 je vokální sextet, který se zaměřuje výhradně na a capella zpěv, tedy bez doprovodu hudebních nástrojů. Členové společně působí od roku 2016 a mají za sebou několik celovečerních koncertů, klubových vystoupení, ale i workshopů a soutěží.

Karel Gott revival Morava vznikl spojením Josefa Boudy a Radka Vernera jako pocta mimořádné hudební osobnosti Karlu Gottovi. Karel Gott není otázkou nějaké schopnosti karikovat nebo náhodné, někdy domnělé hlasové podobnosti. Karel Gott je otázkou životního postoje a stylu a především lásky k lidem, lásky k publiku,“ říká Josef Bouda.

Délka akce: 120 minut
Datum lokální premiéry: 25. květen 2023

Informace o akci a jejím konání