Libor Šmoldas Organ Trio

Libor Šmoldas Organ Trio

Držitel Anděla, jazzový kytarista a skladatel ve Vyškově.

Vstupenky je možné zakoupit od 9.12. 2021 - 3.1. 2022 pouze online, od 4.1. je možné vstupenky zakoupit i na pokladně Turistického informačního centra Vyškov.

Libor Šmoldas (*17. únor 1982, Olomouc) je český jazzový kytarista, působící také jako hudební skladatel, kapelník a pedagog. Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul, Vídeň, Berlín, Denver, Toronto, Miláno, Philadelphii, Brisbane, Melbourne, Dublin, Amsterdam či Londýn. Se svým kvartetem podnikl jako první česká jazzová kapela turné po USA a pravidelně se tam vrací, stejně jako na každoroční koncertní turné do Austrálie, Holandska, Spojeného království a dalších zemí. Mezi světovými kluby kde vystupuje nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Dear Head Inn, B flat nebo Bennetts Lane. V Čechách má na kontě přes dva tisíce klubových koncertů, přední festivaly Pražské Jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny Podzimu či Janáčkův Máj a spolupráci s naší komletní jazzovou špičkou včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Hraje a nahrává se světovými muzikanty jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette či Jay Anderson. Libor získal mnoho ocenění, kupříkladu za nejlepší jazzovu skladbu roku 2014 či Anděla za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii a Austrálii. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Ve svém varhanním triu si Libor přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a o generaci mladšího bubeníka Václava Pálku, který má čerstvě za sebou studium v dánské Kodani a před sebou studium v New Yorku.

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul šedesátých let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

Skupina vydala album Lay It Down! (NEWPORTLINE, 2017).

Délka akce: 60 minut
Datum lokální premiéry: 24. leden 2022

Informace o akci a jejím konání