Svatomartinský košt vín s besedou u cimbálu

Svatomartinský košt vín s besedou u cimbálu

Galerie

Zveme všechny milovníky dobrého vína a lidové hudby na Svatomartinský košt vín s besedou u cimbálu.

Na svatého Martina nejlepší je husina; pohleď na hruď i na kosti, poznáš, jaká zima se přihostí.

I do Vyškova tentokrát opravdu dorazí svatý Martin, nechejte se tedy překvapit a uhostit skvělou atmosférou této podzimní akce.

Akci pořádáme ve spolupráci se Sklepem u Balátů.

K tanci a poslechu hraje Cimbálová muzika Ohnica, na svatého Martina se můžete těšit v režii Divadla Haná a také si budete moci zatančit s krojovanými z HFS Trnka a zhlédnout jejich vystoupení. V ceně vstupenky divák obdrží vstup na akci s živou hudbou. Na místě bude možné ochutnat 10 různých vzorků mladých a Svatomartinských vín od 4 vinařství z Čejkovic a také ochutnat speciality selské kuchyně.

*

Na místě bude možné ochutnat 10 různých vzorků mladých a Svatomartinských vín od 4 vinařství z Čejkovic.

*

Ceny:

Vzorek vína 5 cl.....15 Kč

Láhev vína............150 kč

Neomezená konzumace vína 300 Kč

Za sklo bude účtována vratná záloha 70 Kč.

Součástí večera bude ochutnávka specialit selské kuchyně ( na čem si pochutnávali naši předkové na Jižní Moravě): Škvarková, pečínková pomazánka, husí, zabijačková paštika nebo kachní sádlo s cibulkou. Cena: 35,- Kč za krajíc chleba.

Něco málo o svatomartinském vínu:

"Svatomartinské víno není jen symbolem podzimu, společenských akcí a gastronomie, ale je to také známka kvality. Postupem let se nároky na kvalitu zvyšovaly, a spotřebitelé tak mají jistotu, že jako Svatomartinské nekoupí víno, které by nebylo kvalitní a nemělo typický charakter mladého vína, pro který jsou tato vína tak oblíbená.

Bílé svatomartinské víno se vyrábí z odrůd Müller Thurgau, raného Veltlínského červeného a Muškátu moravského. U růžového svatomartinského vína najdete odrůdy Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe, červeným svatomartinským vínům vládne Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Ve všech případech jsou možné také kupáže schválených odrůd.

Svatý Martin se podle všeho narodil v roce 316 n.l. a už ve svých 15 letech se stal vojákem. Legenda pak hovoří o tom, že prochladlému žebrákovi daroval část svého pláště. Druhý den se mu zjevil Kristus, překvapivě oblečený právě do jeho pláště. Tento zážitek byl natolik silný, že Martin bohu následně zasvětil svůj život. Později se svatý Martin stal patronem vojáků, jezdců, hus a vinařů.

Délka akce: 360 minut
Datum lokální premiéry: 11. listopad 2023

Informace o akci a jejím konání